این روزها پاوه با بارانهایش تبدیل به بهشت گردیده است .منطقه اورامانات بحدی تازگی دارد  که چشم هربیننده ای را مجذوب  زیبایی سحر آمیزش میکند .تصاویری در چند روز اخیر جهت استفاده کاربران عزیز ثبت شده اند که برخی از انها در ادامه نشان داده میشوند.لازم به ذکر است میزان بارندگیهای اخیر شهرستان  پاوه  ۲۸م .وآمار سال زراعی ۷۳۰م .م است. همچنین سفید شدن شاهو و زاولی ودامنه های آن نیز بر این زیباییها افزود.چیزی که شاید در نوع خوش بی نظیر باشد که در ۲۶اردیبهشت  برف ببارد.

 تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۷:۳۹ بعد از ظهر | نویسنده : مظهر |

روز جمعه20/2/92 آقای شهریار زبانگهر عضو فعال گروه کوهنوردی نورپاوه به قله "زاولی"شاهوکه بلندترین قله استان کرمانشاه است صعود نمود.زیباییهای این روزهای شاهو و ارتفاعات همسایه هایش به حدی است که هر علاقمندی را به سوی خود میکشاند.آقای زبانگهر با لنز موبایلش تصاویری را ثبت نموده که تعدادی ازآنهاجهت استفاده کاربران وعلاقمندان درادامه نشان داده میشوند.

 

 

اوج زیبایی

قله رنگه ناو یار قدیمی زاولی

دشت پیازدول اززاویه ای دیگر(دشت پیازها)

رشد

بخشی از دشت پیازدول زیبا

عظمت شاهو

بایدرفت دید لمس کرد حس کنی وبعد لذت ببری(درپناه برف نور خاک)

آقای شهریار زبانگهر عضوپرتلاش گروه

دیشب پاوه(مظهر)

 

.تاريخ : یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۷:۳۹ بعد از ظهر | نویسنده : مظهر |

"بازدید"

درتاریخ 20/2/92 اعضای هیات فوتبال اسلام آباد غرب مهمان گروه کوهنوردی نور پاوه جهت صعود به یکی از قلل شهرستان پاوه  بودند.ابتدا قراربراین بودکه تا بخشی از ارتفاعات شاهو صعودی انجام شود که به علت کسالت شدید مهندس باقری(رییس هیات فوتبال)ازپیاده روی صرف نظر شدو به بازدید از چند نقطه از جمله غار مام حسین وباینگان وبازار...بسنده شد.گروه کوهنوردی نور پاوه ضمن تشکر از حضور این عزیزان در شهر پاوه و بازدید از زیباییهای آن از کلیه عزیزان وورزشکارن وبالاخص کوهنوردانی که قصد دارند از شهر پاوه بازدید داشته باشند آمادگی همکاری دارد. در این برنامه آقای صباح ولدبیگی سرپرست  گروه همراه مهمانان بود.آقایان مهندس باقری (رییس هیات)؛ روح الله جوهری (نا ئب رییس )غلام شکری(خزانه دار) ؛مهدی پور اسد، ؛حسن  باباخانی  مهمانان این برنامه بودند.
تاريخ : شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۲۱:۳۵ بعد از ظهر | نویسنده : مظهر |

در اجرای برنامه های ماهیانه و سالانه گروه کوهنوردی نور پاوه در تاریخ 13/2/92 با حضور اعضاء ذیل از مسیر سردره ومله نجار صعودی صورت گرفت.از آنجایی که در این روز شدت باد بحدی بود که حرکت در کوهستان را با مشکل روبرو میکرد لذا در طول مسیر مشکلاتی ایجاد شد اما با توجه به اینکه برخی از دوستان عضو گروه از کرمانشاه آمده بودند بنابراین مسیر مله نجار-تلان- و... طی شد و ضمن صرف صبحانه در ارتفاعات مذکور حدود ساعت 13از مسیر روستای نجار حرکت پایان پذیرفت.

لازم به ذکراست روز قبل نیز آقایان رفعت امینی؛ناصر رشیدی؛وجهانبخش ولدبیگی مسیر شبانکاره تا روستای شمشیر را در 10ساعت پیموده بودند که تصاویر آن نیز در آینده ثبت خواهدشد.

همچنین در ماههای فروردین و اردیبهشت صعودهایی توسط اعضاء در سطح منطقه انجام شده که گزارش آن نیز بزودی تحریر خواهد شد.

در برنامه ۱۳/۲اعضاءزیر حضور داشتند:رآقایان فعت امینی بهروز ولدبیگی ناصر رشیدی حاجیمراد خسروآبادی روح الله جوهری طیب صفری صباح ولدبیگی .

 

 

 

 

 

 ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۲۳:۶ بعد از ظهر | نویسنده : مظهر |
 

اگر این روزها کسی گذرش به مسیر پاوه  مریوان بیفتد آنگاه ناچارا از مسیری عبور خواهد کرد که شاید در تمام ایران کم نظیر باشد زبرا ترکیبی از تمام جنبه های زیبایی وجود دارد.کوه؛گل؛گیاه؛برف؛هوای مناسب و حتی سردو...را میتوان از نزدیک نه اینکه دید بلکه لمس نمود.اما آیا واقعا بجا و شایسته از آنها استفاده میکنیم یا هرکدام از ما تلاش میکنیم به نحوی از انحاء آنرا تخریب نماییم.

یکی با کندن ققله بازی (لاله واژگون)وگذاشتنش برروی ماشین؛یکی با درست کردن آتشهای آنچنان و بعد رها کردنش ؛یکی با هروسیله  ای و توقف در در مسیرهای خطرناک در فکر برداشت برف وهمه ما با جاگذاشتن زباله هایمان نوعی دیگر آنرا تخریب میکنیم. ....

شاید هیج ایرانی بصورت عا م و هیج کردی بصورت خاص  نیست که از دیدن لاله وازگون (ققله بازی)لذت روحی نبرد پس چرا اجازه ندهیم همه از آن استفاده ببرند.بایستی قبل از همه خودمان به فکر سلامت وحفظش باشیم چون میتواند مکانی بسیار مناسب برای تفریح مردم در استانهای کرمانشاه و کردستان و حتی بعضا هم عراق باشد.از آنجایی که که مسافران زیادی از سراسر کشور از این مسیر عبور میکنندبا نشان دادن فرهنگ بالای منطقه اورامانات سفیري خوب برای شهرمان باشیم.....

یدونه شک در تمام استانهای غربی چنین نقطه ای که ماشین از تونل برف در اردیبشت عبور کند وجود ندارد.....

تصاویری که میزان برف را در اردیبهشت نشان میدهد ضمیمه این متن میگردد ... امید اینکه در اوج سلامت خود و خانواده از این موهبت الهی استفاده ببریم.

 

صباح ولدبیگی- اردیبهشت  -۹۲

 

 ادامه مطلب
تاريخ : شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۲۳:۲۳ بعد از ظهر | نویسنده : مظهر |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.